نامه دکتر زاهدی رئیس مجمع صنفی به رئیس جمهور

نامه دکتر زاهدی به رئیس جمهور

 

دکتر زاهدی رئیس محترم مجمع صنفی اعضای هیات علمی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور به ریاست محترم جمهوری نامه نوشت:

متن نامه به شرح ذیل می باشد:

جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر حسن روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی

سلام علیکم؛

با احترام به استحضار می رساند لایحه بودجه سال 1398 در دولت محترم در دست بررسی برای ارائه به مجلس شورای اسلامی است، ضروریست با عنایت به محدودیت ها و مضایق موجود در حوزه آموزش عالی، که بالمآل نتایج آن درپیشرفت علمی کشور منعکس می گردد دستورات مقتضی مبذول فرمایند.

اهم موارد عبارتند از:

1- کسری بودجه ای که دانشگاههای کشور در ارتباط با بخش هزینه های جاری با آن مواجه هستند به نحوی که در حال حاضر حقوق ماهیانه کارکنان قراردادی و شرکتی با تاخیر زیاد پرداخت می شود، همین کسری بودجه های عمرانی آثار نامطلوبی برجای گذاشته است.

2- بودجه پژوهشی کشور که می بایست وفق برنامه ششم توسعه تعلق میگرفت، اختصاص نیافته و اکثر دستگاهها، تجهیزات کارگاهها و آزمایشگاهها به روز نیستند، بدیهی است تداوم این شرایط زیان بار و خسارت آفرین خواهد بود.

3- اختلاف دریافتی اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی در قیاس با اعضای هیات علمی دانشگاههای دولتی زیاد و نمایانگر وجود تبعیض در این مورد است.

با عنایت به موارد فوق، امیدواریم ریاست محترم قوه مجریه اهتمام ویژه خود را جهت اصلاح بودجه های درخواست شده مصروف داشته و از ایفای مسئولیت خویش به حول و قوه الهی سرافراز بیرون آیند.

با آرزوی توفیق الهی

محمد مهدی زاهدی

رئیس مجمع صنفی اعضای هیات علمی دانشگاهها

و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور